خانه های هوشمند

 

سیستم بهداشت و درمان بسیاری از کشورها بر مبنای ایجاد جامعه ای  سالم از طریق آموزش های مستمر فردی وجمعی و ارائه تسهیلات و امکانات مناسب برای عرضه خدمات بهداشتی و درمانی بنا شده است .آگاهی لحظه ای و مستمر فرد از وضعیت سلامت خود در کنار دسترسی سریع به خدمات پزشکی سبب تامین سلامت جامعه خواهد شد. ایجاد خانه های هوشمند ایده ای است که بسیاری از سیستم های بهداشت و درمان آمریکائی و اروپائی به آن پرداخته اند .

حساس گرها و دوربین های تعبیه شده در خانه  بطور مستمر اطلاعات پزشکی معینی از افراد ساکن در خانه را جهت آنالیز به کامپیوترهای مربوط ارسال می کنند .عمده اهدافی که گروه تحقیقاتی دانشگاه راچستردر ایجاد خانه های هوشمند بدنبال آن می باشند:

_ آگاهی سریع از وضعیت عفونت جراحت های سطحی و عمقی بدن

_آگاهی سریع از علائم حیاتی بدن

_اگاه نمودن نزدیکترین مرکز اورژانس از وضعیت بیمار و ارسال اطلاعات مورد نیاز 

_آگاه نمودن بیمار نسبت به مصرف داروهای تجویز شده

_ارائه مشاوره پزشکی در خانه از طریق ارتباط راه دور

_تشخیص آلودگی آب مصرفی و غذاهای مصرفی

  
نویسنده : t a ; ساعت ٥:۱۱ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ آبان ۱۳۸۳
تگ ها :

طرحهایی جدید برای پرستاران

 

طرحهای آموزش جراحی در زمینه های مختلفی از جمله جراحی عروق، ارتوپدی، چشم پزشکی و ژنیکولوژی برای پرستاران به اجرا درخواهد آمد. سازمان های پرستاری همگی با هدف ایجاد موقعیت های جدید برای کارکنان پرستاری در NHS  (خدمات بهداشت بین المللی) فعالیت می کنند و به آنها فرصت می دهند که استعدادهای خود را شکوفا کنند. این در واقع پایان انحصار فعالیتهای خاص در حرفه های خاص است.سیاست آموزش جراحی به پرستاران در واقع در حمایت از گسترش نقشهای پرستاری طرح ریزی شد و با اجرای آن پرستاران صلاحیت مورد نیاز را برای انجام خیلی کارهایی که با آن درگیر هستند به دست میآورند.

 

 

 

 

  
نویسنده : t a ; ساعت ٤:٤٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٩ آبان ۱۳۸۳
تگ ها :